s
Původ:


Název plemene je odvozen od státu Maine v USA, odkud tyto kočky původně pochází.
Mainská mývalí kočka se jim začalo říkat v souvislosti s podobou jejich dlouhých huňatých ocásků jako u mývalů.
Toto plemeno pravděpodobně vzniklo zakřížením různých plemen koček, které sebou vozili na lodích námořníci plující do Severní Ameriky spolu s již přítomnými krátkosrstými kočkami.Popis plemene:


Mainská mývalí kočka je největší plemeno mezi domácími kočkami. Kocouři dosahují hmotnosti okolo 7 až 10kg, kočky přibližně 4 až 5kg. Toto plemeno je přátelské a vždy dobře naladěné. Bez problémů se snese i s pejsky.
Maine cooni se řadí mezi polodlouhosrstá plemena, kožíšek mají lesklý a heboučký, ale nepotřebují takovou péči jako dlouhosrsté kočky, protože srst nemá sklony k plstnatění. Stačí kočičku 1x týdně pročísnout, např. formou hry při hlazení. Mainská mývalí kočka je velice hravá a zvědavá, ale dokáže byt i lenivá a to pak velice ráda přijde na klín ke svému paníčkovi aby se mu stulila na klíně. Je to velice adaptabilní plemeno milující svou lidskou rodinu.Standard plemene:


Tělo: Mainská mývalí kočka má mohutné svalnaté tělo, působící hranatým dojmem. V současné době se prosazují velcí a silní jedinci s dlouhým tělem.

Hlava: Hlava má střední šířku s hranatými obrysy, mírně klenutým čelem a mírně prohnutým nosem, ne však stopem. Je žádoucí výrazný přechod mezi lícními kostmi a tlamou, mohutná brada tvoří rovnou linii s nosem a horním rtem. Uši jsou velké a široké v základě, zbíhají se do špičky, Z vnitřní strany ucha rostou směrem ven chomáčky chloupků a velice žádoucí jsou „rysí štětičky“ na špičkách uší. Oči jsou velké, lehce oválné a jsou posazeny lehce šikmo.

Končetiny: končetiny jsou silné, středně dlouhé, tlapky jsou kulaté mezi prsty vyrůstají chomáčky chlupů.

Ocas: Ocas má byt co nejdelší, minimálně tak dlouhý jako délka těla od kořene ocasu k lopatkám. Jee široký v nasazení a zbíhá se do špičky. Srst na ocasu je dlouhá, plná a volně vlající.

Srst: srst je hustá, na břiše, slabinách, zadních nohou tzv. kalhotkách a na ocase je zřetelně delší. Žádoucí je bohatě osrstěný límec. Srst jemně splývá, textura je hedvábná.

Barvy: U Mainských mývalích koček je povelena jakákoliv přírodní barva s kresbou, či bez, s jakýmkoliv poměrem bílé barvy i se stříbřitostí. Maine cooni se nesmí chovat v ředěných barvách jako je lilová, čokoládová a skořicová a ve zbarvení s odznaky. Typ kočky je vždy na výstavách upřednostňován před zbarvením.
Created by Béďův Svět

Copyright © 2020 Rainbowshine.cz